Start Aktualności Wesele Wesel u Królowej Matki Pięknej Miłości
Wesele Wesel u Królowej Matki Pięknej Miłości
PDF Drukuj Email

W naszym Ośrodku w dniach od 18 do 21 sierpnia odbyło się XXII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe „Wesele Wesel”. Spotkanie to miało charakter przede wszystkim formacyjny. Nie zabrakło rozrywki, spacerów, wypoczynku. W pierwszy dzień do uczestników spotkania przyjechał i celebrował Eucharystię ks. biskup Tadeusz Bronakowski - przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Bezpośrednio po Mszy św. odbył się koncert zespołu Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej.

wes

 

W kolejnym dniu program był bardzo obfity i interesujący. Odbyły się konferencje formacyjne dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji: Ryszarda Chudego – prezesa Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości w Przemyślu „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich – działalność trzeźwościowa w archidiecezji przemyskiej” i dr hab. Zofii Włodarczyk „Idea ogrodów biblijnych”. Pani Zofia oprowadziła rodziny po naszym Ogrodzie Biblijnym wyjaśniając znaczenie i symbolikę roślin biblijnych. W piątkowe popołudnie miała miejsce Droga Krzyżowa, a następnie w grocie w Zwierzyniu celebracja Mszy św., której przewodniczył ks. Władysław Zązel – duszpasterz trzeźwości w diecezji bielsko-żywieckiej i inicjator spotkań „Wesele Wesel”.

W sobotę dwie konferencje: „Rodzina pierwszą szkołą miłości” i „Zagrożenia współczesnej rodziny” wygłosił ks. prałat Władysław Zązel. Inny interesujący temat: „Współczesne zagrożenia duchowe” omówił Mariusz Błochowiak – wydawca miesięcznika „Egzorcysta”. Po konferencjach małżeństwa dzieliły się doświadczeniami rodzinnymi. Dla dzieci i młodzieży konferencję „Bohaterowie Starego i Nowego Testamentu” wygłosiła dr hab. Zofia Włodarczyk. O godz. 18.00 w kaplicy Królowej Matki Pięknej Miłości odbyła się Msza św., której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił biskup rzeszowski Jan Wątroba. W czasie Mszy św. małżeństwa odnowiły przyrzeczenia przy relikwiach św. Jana Pawła II, św. Faustyny i św. Pio. Po Mszy św. odbył się bezalkoholowy bal weselny prowadzony przez wodzirejów. XXII spotkanie „Wesele Wesel” zakończyło się w niedzielę 21 sierpnia Mszą św. dziękczynną, którą celebrowali: ks. Władysław Zązel i ks. Bogdan Janik – dyrektor OWR Caritas Myczkowce.