Start Aktualności Rodziny wielodzietne w Myczkowcach
Rodziny wielodzietne w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W dniach 3 – 5 listopada do Ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach przybyły rodziny wielodzietne. W tym roku zaproszenie otrzymały rodziny z dekanatów Rzeszów – Północ, Sokołów Młp. oraz podopieczni MOPS z Rzeszowa, w sumie 119 osób z 18 rodzin. Czas od piątku do niedzieli wypełniony był modlitwą, spotkaniami formacyjno – edukacyjnymi, a także zajęciami sportowymi i wycieczkami, możliwością jazdy konnej oraz zapoznaniem się z walorami Ośrodka tj. zwiedzeniem Centrum Ekumenicznego, Ogrodu Biblijnego i mini - zoo.

Z rodzicami, młodzieżą i dziećmi spotkania prowadzili: psycholog Alicja Dubniewicz, pedagog ks. Krystian Winiarski – zastępca diecezjalnego duszpasterza rodzin, instruktor jazdy konnej Marta Sowińska. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Anna Szlęzak, Maria Sanecka, Agnieszka Błaszkowicz i Urszula Słowik. Oprawę muzyczną podjęły Dominika i Julia Saneckie. W sobotę wieczorem zorganizowano zabawę integracyjną.

Najważniejszym punktem pobytu w Myczkowcach było przybycie w niedzielę biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Na początku Eucharystii księdza biskupa powitała rodzina z Medyni Głogowskiej. W homilii ordynariusz porównał bycie rodzicem do realizacji powołania apostoła, nauczyciela, wychowawcy. Rodzice swoim życiem powinni dawać dobry przykład swoim dzieciom. Podkreślił wagę i moc modlitwy różańcowej, szczególnie rodzinnego jej odmawiania. Na zakończenie Mszy św. każda rodzina otrzymała indywidualne błogosławieństwo od pasterza diecezji oraz różańce i pamiątkowe albumy.

Każda rodzina przed wyjazdem z Ośrodka otrzymała rzeczową pomoc: obuwie sportowe, dresy, kurtki, odzież sportową, zdrową żywność oraz środki czystości.

Caritas zorganizowała zjazd rodzin dzięki dofinansowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

rodz_9