Start Aktualności XI Konferencja Biblijna
XI Konferencja Biblijna
PDF Drukuj Email

Biblio, Ojczyzno moja

Będziesz Biblię nieustannie czytał, będziesz ją kochał więcej niż rodziców, więcej niż mnie, nigdy się z nią nie rozstaniesz. A gdy się zestarzejesz, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi.

(Słowa dziadka do swego wnuka- Romana Brandstaettera)

W sobotę 11 listopada 2017 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbyła się Konferencja Biblijna pt. „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”. Zgromadzonych gości serdecznie przywitał i wprowadził w temat konferencji ks. Bogdan Janik – Dyrektor Ośrodka. Konferencję prowadził ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa.

bi_4

 

Pierwszy wykład - Wolność i wyzwolenie w Biblii wygłosił ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 

Następny wykład - Złoty cielec spod Góry Synaj zaprezentował dr Józef Górny z Najwyższej Izby Kontroli z Warszawy.

Kolejny wykład - Niechciane psalmy - problem wersetów złorzeczących przedstawił ks. dr Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Czwarty wykład - Rośliny w Biblii - opracowała i przedłożyła słuchaczom dr hab. Zofia Włodarczyk z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z Katedry Biotechnologii i Ogrodnictwa.

Piąty wykład - Apokalipsa świętego Jana w malarstwie i grafice – wygłosiła dr Małgorzata Locher z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie z Katedry Dendrologii i Architektury Krajobrazu.

Ostatni wystąpienie na temat - Pokuta i męczeństwo odmieniające losy świata. Treść i teologiczne przesłanie III Tajemnicy Fatimskiej przedstawił ks. dr hab. Wacław Siwak z WSD w Przemyślu

Po smacznym obiedzie i krótkiej przerwie wszyscy uczestnicy konferencji udali się do kaplicy Ośrodka na uroczystą Mszę Św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Tomasz Jelonek.

Treści wszystkich wystąpień zostaną opublikowane w Piśmie Nowej Ewangelizacji przy Ogrodzie Biblijnym w Myczkowcach LUMEN BIBLIAE.