Start Aktualności Ferie zimowe w OWR Caritas Myczkowce
Ferie zimowe w OWR Caritas Myczkowce
PDF Drukuj Email

W dniach od 27 stycznia do 2 lutego 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbyło się zimowisko zorganizowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W zimowym wypoczynku wzięło udział 125 dzieci z trzech dekanatów Diecezji Rzeszowskiej: Frysztak, Czudec, Nowy Żmigród oraz dzieci z Kałusza na Ukrainie. Opiekę nad dziećmi sprawowało 11 wychowawców. Kierownikiem turnusu był Jan Lewandowski, a kapelanem ks. Stanisław Szczepanik.

zi1_33

Podczas zimowiska realizowany był program dydaktyczno - wychowawczy pt. „Tajemnicze bramy”. W programie każdego dnia znalazły się: wspólna Eucharystia z homilią, tematyczne spotkania w grupach, gry i zabawy w auli ośrodka i na świeżym powietrzu. W trakcie zimowiska odbywały się także liczne konkursy, a wśród nich: wiedzy religijnej, plastyczny, sportowy, muzyczny.

Dzieci spotkały się m. in. z Stanisławem Orłowskim – przewodnikiem beskidzkim, który zaprezentował najbardziej znane gatunki zwierząt i roślin występujących w Bieszczadach i odbył z uczestnikami zimowiska spacer do Cudownego Źródełka w Zwierzyniu.

Z dziećmi spotkali się również pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa, którzy w związku z obchodami 100 - lecia odzyskania niepodległości poprowadzili lekcję historii pt. „Drogi do niepodległości” oraz przeprowadzili konkursy: plastyczny i piosenki patriotycznej.

Do wypoczywających w Ośrodku dzieci przyjechał z pasterskim błogosławieństwem ks. bp Jan Wątroba przywożąc dla wszystkich uczestników słodkie upominki. Z tej okazji dzieci przygotowały jasełkowy montaż słowo - muzyczny zatytułowany: „Dobro zawsze zwycięża”. Ks. Biskup podziękował wszystkim wolontariuszom i dobroczyńcom, dzięki którym odbywają się zimowiska i kolonie letnie w Ośrodku Caritas w Myczkowcach.

Wśród darczyńców tegorocznego zimowiska znaleźli się m.in. Joanna i Kazimierz Janikowie z firmy „Janipek” z Trzebowniska, którzy ofiarowali wędliny, mięso i artykuły spożywcze oraz firma Res - Drop z Rzeszowa.

Uczestnicy zimowego wypoczynku z bagażem wielu nowych przyjaźni, radości, wiadomości, ubogaceni duchowo powrócili do swoich rodzinnych domów.

Jan Lewandowski - kierownik zimowiska

fot. ks. St. Szczepanik i B. Rurak