Start Aktualności
Aktualności
Rekolekcje dla małżeństw
PDF Drukuj Email

plak_1

Kochani zapraszamy na bardzo wyjątkowe rekolekcje których hasłem przewodnim będą słowa:

„Ślubuję Ci miłość … niezależnie od pogody czy nastroju…”

 

 
Rekolekcje dla kapłanów
PDF Drukuj Email

Rekolekcje dla kapłanów

odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas  w Myczkowcach  w terminie 24 – 27 listopada  2019 r.

tj. Od niedzieli Chrystusa Króla do środy włącznie.

Prowadzi ks. prof. dr hab.  Paweł Bortkiewicz TChr.

Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio do ośrodka w Myczkowcach.   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 13 461 83 70,   605 106 755

 
Polska pod Krzyżem
PDF Drukuj Email

Włączając się w ogólnopolską modlitwę „Polska pod Krzyżem” na zakończenie Obozu Stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w dniu 12 września 2019r. nastąpiła intronizacja Krzyża przed kaplicą w naszym Ośrodku. O godz. 15.00 rozpoczęło się nabożeństwo Słowa Bożego a po nim adoracja Krzyża. Wszystkim towarzyszyły głębokie przeżyciu w momencie ucałowania czy przytulenia się do Krzyża. Te przeżycia wzbogaciło świadectwo Państwa Trafalskich ze Stefkowej w życiu których krzyż jest szczególnie obecny poprzez ciężkie doświadczenie. Pan Stanisław był wykonawcą Krzyża który Ojciec św. Jan Paweł II trzymał w czasie ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Wszyscy w głębokim skupieniu przeżyli te wzruszające momenty.

krz_17

 

 
V turnus kolonii letniej i podsumowanie akcji wakacyjnej
PDF Drukuj Email

W dniach od 20 do 29 sierpnia 2019 roku w Ośrodku Caritas w Myczkowcach wypoczywało 100 dzieci i młodzieży z dekanatów: Frysztak, Rzeszów Zachód, Rzeszów Katedra oraz 11 dzieci i młodzieży ze Lwowa na Ukrainie.

Opiekę nad kolonistami sprawowało 12 wychowawców, pani doktor Maria Jońca, pani doktor Czesława Lubas oraz dwie panie pielęgniarki. Posługę kapelanów pełnili ks. dr hab. Jacenty Mastej - profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i ks. dr hab. Janusz Miąso - profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Księża kapelani w codziennej Mszy Świętej przybliżali prawdy wiary zawarte w Ewangelii, realizując także tematykę programu kolonijnego pt. „Owoce Ducha”.

t5_34

 
25 lat Ośrodka w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach funkcjonuje od 1994 roku. Wybudowany w 50–tych latach ubiegłego wieku służył jako osiedle pracownicze dla budowniczych Zespołu Elektrowni Wodnych na Sanie w Myczkowcach i Solinie.

logo_1

Po zakończeniu tych inwestycji zmienił swój charakter na Jednostkę Wojskową a w kolejnym etapie funkcjonował jako Ośrodek Wypoczynkowy dla rodzin wojskowych.

Od 1989 r. w ramach restrukturyzacji armii pozbywano się zbędnego majątku. Podjęto więc w 1993 r. decyzję o likwidacji ośrodka.

Z propozycją przejęcia tego obiektu zwrócono się do Biskupa Kazimierza Górnego z młodej diecezji rzeszowskiej. Odpowiadając pozytywnie, w 1994 r. poprzez Caritas podjęto próbę zagospodarowania tego terenu. Początki były trudne. Wojsko opuszczając obiekt pozbawiło go całkowicie podstawowego wyposażenia. Dzięki wielu ludziom dobrej woli i różnym instytucjom ośrodek udało się wstępnie wyremontować i zmodernizować. Z biegiem lat rozszerza się jego działalność i oddziaływanie na środowisko lokalne i regionalne, a nawet międzynarodowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 35