Start

Odwiedziny

Odsłon : 2630239
Aktualności
Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
PDF Drukuj Email

W dniu 18 lutego 2010 roku odeszła do Pana po wieczną nagrodę śp. Adela Konieczna. Przeżyła 75 lat.  Przez 15 lat od września 1995 roku do 05 stycznia 2010 roku służyła swoją pracą jako szefowa kuchni w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach.

Drogi Jej życia nie były łatwe. Urodziła się w Myczkowcach 3 stycznia 1935 roku. Pięć lat później 15 kwietnia 1940 roku na fali wojennej zawieruchy wraz z rodziną i prawie wszystkimi mieszkańcami Myczkowiec zastała wysiedlona na Wschód do miejscowości Klimiec w powiecie Skole na terenie dzisiejszej Ukrainy. W 1958 r. w grudniu wróciła z ojcem i synem Michałem oraz córką Haliną którą nosiła jeszcze pod sercem. Tak jak większość mieszkańców wracających z wysiedlenia do rodzinnej miejscowości nie miała gdzie mieszkać ponieważ pozostawione budynki zostały rozebrane w czasie wojny. Początkowo zamieszkała z ojcem i dziećmi u sąsiadów, a od 1964 r. w Ośrodku Energetyk podejmując tam pracę w kuchni. Równocześnie z pomocą innych rozpoczęła budowę domu w którym zamieszkali w 1974 r. Nie ma chyba domu w Myczkowcach w którym by jej nie było poprzez przygotowanie przyjęcia weselnego, uroczystości chrzcielnych czy jakiś rocznic. Nie czyniła tego dla zarobku ile z chęci pomocy innym.

Pani Adela

 

Pogrzeb
 
 
Zimowisko 2010 - turnus I
PDF Drukuj Email

Zakończył sie już pierwszy turnus zimowiska charytatywnego w  Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Przez tydzień czasu do 19 lutego przebywało  218 uczestników z dekanatów: Sokołów Młp., Kolbuszowa, Głogów Młp.,Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Czudec.

Wejście do galerii zdjęć z I-go turnusu ->>

 
Dzień Papieski w Ośrodku CARITAS w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

W 31 rocznicę wyboru Sł. B. pap. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 2009r. w Ośrodku Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach odbyło się III Spotkanie Ekumeniczne. Było ono kontynuacją corocznych spotkań obchodzonych w tym czasie. Mimo zimowej już aury w spotkaniu wzięło udział 250 osób nie tylko z Podkarpacia, ale też z innych części Polski a także z Ukrainy z rejonu Turki i Stanisławowa.

Dzień Papieski

Zapraszamy do galerii zdjęć ...

 
Sesja Naukowa - "Bojkowie - historia, kultura, tradycja"
PDF Drukuj Email

Sesja Naukowa
przy Centrum Kultury Ekumenicznej
w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach
w dniu 16 października 2009 r. godz. 9.30

Bojkowie – historia, kultura, tradycja

 

Spotkania Ekumeniczne

 

 
Podsumowanie wakacyjnych kolonii Caritas w Myczkowcach
PDF Drukuj Email

Dobiegła końca wakacyjna akcja Caritas Diecezji Rzeszowskiej w ramach której zorganizowano 8 turnusów kolonijnych; 1 polonijny dla dzieci z Ukrainy i 7 dla dzieci z naszej diecezji. Łącznie na koloniach wypoczywało 1800 dzieci pod opieką 8 kierowników, 7 lekarzy, 25 pielęgniarek, 8 księży kapelanów, 13 alumnów, 3 sióstr zakonnych, 148 wychowawców, 34 muzycznych. Wszyscy wymienieni pracowali jako wolontariusze.

Wakacyjna Akacja mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu: z Kancelarii Senatu dla dzieci polonijnych; z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Warsztaty kultury ludowej i propagowanie bezpiecznej turystyki dzieci i młodzieży w ramach letniego wypoczynku”; z Urzędu Marszałkowskiego poprzez ROPS, z MOPS i GOPS, z wakacyjnych cegiełek oraz od darczyńców indywidualnych i producentów żywności.

Instytucje i osoby wspierające w organizacji programu:

  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu
  • Inspekcja Transportu Drogowego w Rzeszowie
  • Polski Związek Motorowy w Rzeszowie
  • Komenda Powiatowa Policji w Lesku
  • Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie
  • Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie
  • Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych KARPATY
  • Instruktorzy warsztatów sztuki rękodzielniczej
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej  - U Marsz. w Rzeszowie

 

 
Strona 32 z 36