Start

Odwiedziny

Odsłon : 2634357
Aktualności
Rajd samochodów zabytkowych
PDF Drukuj Email

W naszym Ośrodku w dniu 22 lipca 2017 r. odbył się pokaz samochodów zabytkowych i konkurs elegancji. W pokazie uczestniczyło 38 samochodów. Na terenie Bieszczadów w dniach 21 - 22 lipca miał miejsce XVIII Podkarpacki Rajd Samochodów Zabytkowych. Była to V Runda Mistrzostw Polski. Zapraszamy do galerii zdjęć.

rajd

McLaughlin z roku 1919

 
I turnus kolonii letniej
PDF Drukuj Email

Szczęśliwe dni w Myczkowcach

W dniach 8-17 lipca 2017 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach odbył się pierwszy turnus kolonii dla dzieci z Diecezji Rzeszowskiej. W letnim wypoczynku wzięło udział blisko 150 dzieci głównie z Ropczyc, Frysztaka oraz Rzeszowa (par. św. Józefa Sebastiana Pelczara). Opiekę nad dziećmi pełniło 13 wychowawców-wolontariuszy.W trakcie kolonii realizowany był program wychowawczo-dydaktyczny pt. „Szczęśliwe dni”. Program zakładał m.in.: wskazanie na potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiary i umacniania jej poprzez dobre uczynki oraz uwrażliwienie na zaufanie Bogu, miłość do Boga i światło, którym jest Jezus Chrystus.

kad_2

 
Kolonia dzieci z Ukrainy
PDF Drukuj Email

Ośrodek Caritas w Myczkowcach w dniach 9 – 22 czerwca 2017 roku gościł 120 dzieci z Ukrainy. Dzieci pochodzące z rodzin o polskich korzeniach przyjechały z Koziatynia, Czortkowa, Wołodarska, i Lwowa. Razem z dziećmi przyjechało 11 opiekunów. Kadrę na kolonii dopełniło 4 wolontariuszy z Polski.

Funkcję kierownika tradycyjnie pełniła pani Maria Miąso, a nad całością czuwał ks. Bogdan Janik – dyrektor OWR w Myczkowcach.

Kolonia była finansowana przez Kancelarię Senatu i Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci codziennie uczestniczyły we Mszy św. ze specjalnie skierowaną do nich homilią. Program kolonii zapewniał pogłębianie znajomości języka polskiego, którego lekcje prowadziła mgr Agata Chmura. Koloniści poznawali kulturę i zwyczaje swoich przodków, integrowali się z polskimi dziećmi odwiedzającymi ośrodek Caritas. Dzieci brały udział w różnych konkursach: plastycznym, muzycznym i sportowych, prezentowały swoje talenty występując w strojach ludowych. Korzystali z atrakcji Ośrodka, zwiedzali Ogród Biblijny, Centrum Kultury Ekumenicznej, mini Zoo, Centrum Promocji Obszarów Natura 2000.

Ukr

 
Konferencja Biblijna
PDF Drukuj Email

17 maja 2010 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym Caritas w Myczkowcach z inicjatywy ks. Dyrektora Bogdana Janika został otwarty Ogród Biblijny. Tego też dnia odbyła się pierwsza Konferencja Biblijna. Tradycją ośrodka stało się coroczne organizowanie konferencji poświęconych tematyce biblijnej. Znani prelegenci przybliżają licznie zgromadzonym słuchaczom ciekawe zagadnienia poszerzające znajomość Pisma Świętego. Z roku na rok konferencje cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W sobotę 13 maja 2017 r., w 100 – lecie objawień fatimskich, odbyła się już XI Konferencja Biblijna będąca kontynuacją cyklu „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”. W auli OWR Caritas zgromadziło się około 170 osób. Zaproszonych gości serdecznie powitał i w klimat konferencji wprowadził ks. Bogdan Janik – gospodarz Ośrodka.

kon_3

 
Droga Krzyżowa Służb Mundurowych
PDF Drukuj Email

W dniu 7 kwietnia 2017 r. odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych województwa podkarpackiego.

To już siódmy rok, kiedy w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów. Głównym organizatorem tegorocznego nabożeństwa był Polski Związek Łowiecki z okręgu województwa podkarpackiego. Niezwykłą oprawę nabożeństwa nawiązującą do tradycji łowieckich wprowadził zespół sygnalistów z Żołyni. Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej przygotował o. Tomasz Nogaj SJ. Oprócz myśliwych w Drodze Krzyżowej wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej, Policji, Izby Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Związku Harcerstwa Polskiego, Regionalnych Lasów Państwowych, Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty, GOPR-u oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Nabożeństwo rozpoczęło się przed wejściem do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Zwierzyniu. Stacjami Drogi Krzyżowej były kapliczki zbudowane wzdłuż drogi prowadzącej do źródełka, gdzie znajduje się grota Matki Bożej. Przy kolejnych stacjach rozważaniom wielkopostnym przewodniczyli przedstawiciele poszczególnych służb, którzy kolejno nieśli na swych ramionach krzyż. Zwieńczeniem Drogi Krzyżowej była uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. biskupa Edwarda Białogłowskiego – sufragana Diecezji Rzeszowskiej, ofiarowana w intencji służb mundurowych, ich rodzin oraz pozostałych uczestników. Współkoncelebransami byli kapelani poszczególnych formacji, biorący udział w Drodze Krzyżowej. Ksiądz Biskup w homilii przypomniał, że: „Znajdujemy się w miejscu, w którym od dawna żyli świadkowie Chrystusa, czego dowodem jest znaleziony zabytkowy krzyż, który znajduje się w Muzeum Diecezjalnym w Przemyślu. Może przy tym źródle warto podziękować panu Bogu za kapłana, który nas ochrzcił, za naszych rodziców i za naszych chrzestnych. To dzięki nim staliśmy się uczniami Chrystusa. Wiara to dar, który otrzymaliśmy od Pana Boga i od innych i tym darem mamy dzielić się z bliźnimi. Obecny rok przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Każdy z nas niech stanie się żywym świadkiem tajemnicy Bożej miłości i Bożego działania - wtedy my będziemy szczęśliwi i będziemy się radować, że uszczęśliwiamy, a nie przygnębiamy”.

Uroczystość tradycyjnie zakończyło pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników służb mundurowych.

Ob_2

 
Strona 9 z 36